Nuri Akın - Yönetim Kurulu Başkanı

   1944, Buldan Denizli'de doğan Nuri Akın, 1963 Robert Akademisi ve 1967 Almanya Krefeld İktisat Tekstil Mühendisliği mezunudur. 1971'de Akın Tekstil A.Ş.'de Planlama Müdürü olarak çalışan Nuri Akın, kurucularından olduğu Edip İplik A.Ş.'nin Murahhas üyeliğini ve Genel Müdürlüğünü yapmıştır. 1984'te Edpa USA, Inc. New York'un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.1989'da 2 yıl için İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı olarak seçilmiş, Tekstilbank'ın Kurucusu ve 1.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.1995'te Rüştü Akın'dan sonra Edip İplik A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.Aynı zamanda Akın Holding A.Ş. ve Akın Grubunun diğer şirketlerinde de Yönetim Kurulu Başkanı veya üyesi olan Nuri Akın evli ve 2 çocuk sahibidir.

Ragıp Akın - Yönetim Kurulu Üyesi

     1948 yılında İstanbul'da doğan Ragıp AKIN, Şişli Terakki Lisesinden mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi Kimya Mühendisliğini bitirmiştir.Akın Tekstil A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekle birlikte Akın grubunun birçok şirketinde de Yönetim Kurulu üyelikleri bulunmaktadır.Rüşdü Akın vakfının kurucu üyeleri arasında bulunan Ragıp AKIN aynı zamanda TÜSİAD,TGSD,İTO ve TSD gibi kuruluşlara da üyedir.Almanca ve İngilizce bilen Ragıp AKIN evli ve üç çocuk babasıdır.

Münip Yücel - Yönetim Kurulu Üyesi

1940 Yozgat doğumlu olan Münip Yücel, 1962 yılında İstanbul Yıldız Üniversitesi Makina Mühendisliği tahsilini tamamladıktan sonra Sümerbank'ın çeşitli kuruluşlarında çalışmaya devam ederken, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsünde lisans üstü eğitimini tamamladı.1972 ylında Edip İplik A.Ş.'nin kuruluş döneminde Teknik Müdür olarak göreve başladı.1974 yılında aynı kuruluşta Genel Müdür Muavini ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu.1981 yılında Genel Müdür oldu.Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliği 1988 yılı sonuna kadar devam etti.Mayıs 1986 - Temmuz 2002 yılları arasında Tekstilbank Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Münip Yücel evli ve 2 çocuk sahibidir.  

İ.Aydın Günter - Yönetim Kurulu Üyesi

     1943 Yılında İstanbul'da doğan İ. Aydın Günter ; İtalyan Lisesi'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Maliye ve Ekonomi bölümünden mezun oldu. Kariyerine Maliye Bakanlığında Hesap Uzmanı olarak başlayan İ. Aydın Günter bu görevini 7 yıl sürdürdü. Daha sonra Sabancı Holding'te 20 yıl süreyle görev yapan Günter , Holding bünyesinde sırasıyla; Finansal Danışman, Finansal Koordinatör, Finans Grup Başkanlığı görevlerinde bulundu. Sabancı Holding bünyesinde I-BIMSA , Cignasa Insurance, BNP-AK Dresdner Finansal Kiralama ve BRISA Yönetim Kurulu üyeliklerinde de bulunan İ. Aydın Günter 1994 yılında Günter Danışmanlık şirketini kurdu. Günter halen Akın Holding ve Akbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Habibe Arslan - Yönetim Kurulu Üyesi

     1974 yılında, Bakırköy’ de doğan Habibe Arslan, Hukuk Fakültesi eğitiminden sonra, İstanbul Barosu’ nda avukatlık stajını tamamlayarak Akın Holding A.Ş.’ de işe başladı. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’ nde iş hayatıyla birlikte kariyer eğitimine devam edip, İşletme MBA’ i bitirdi. Akın Grubu şirketlerinde Hukuk Baş Müşaviri olarak görev yapmaktadır.